Dane kontaktowe:

Medycyna Dąb Warszawa
budynek MD Clinic Przychodnia Wielospecjalistyczna w centrum Warszawy

ul. Sienna 83 / wejście od ul. Żelaznej,

02-018 Warszawa

tel. +48 577 161 600
tel. 790 750 099, (32) 387 76 08

Nie daj się pociąć!

Skieruj się na biopsję mammotomiczną piersi do kliniki Medycyna Dąb w Warszawie.

Mammotomia jest najnowocześniejszą i najbardziej precyzyjną techniką badania zmian (guzków) piersi – a co najważniejsze – już w trakcie badania umożliwia usunięcie guzka. Precyzyjne badanie jest jednocześnie mało inwazyjne. Nie ma cięcia i blizny, nie wymaga pobytu w szpitalu – w przeciwieństwie do operacji, w której, niestety, trzeba dać się pociąć.

Zabieg nadaje się też m.in. dla pacjentek po przebytych operacjach guzków piersi, przy zwyrodnieniach wielotorbielowych, a także dla pacjentek z implantem, bez konieczności jego usuwania. Pozbycie się guzka piersi trwa nie więcej niż 15 minut.

Kiedy pacjentka wykrywa u siebie guzka, należy przede wszystkim go zbadać. Potrzebne jest pobranie tkanki w celu ustalenia charakteru zmiany. Natomiast dlaczego od razu nie usunąć problematycznego guzka?“ – pyta dr n. med.Piotr Bednarski, chirurg przeprowadzający zabiegi biopsji mammotomicznej.

Pacjentki muszą zrozumieć – nie ma potrzeby kłaść się pod skalpel. Zabieg biopsji mammotomicznej przeprowadzany jest punktowo, jest precyzyjny a co najważniejsze – jest mało inwazyjny, dlatego polecam go wszystkim pacjentkom.“ – podsumowuje doktor.

W ramach działalności  zapewni możliwość skorzystania z badań takich jak biopsja mammotomiczna, z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez doświadczonego specjalistę chirurga, a postęp i prawidłowość pozbywania się guzka z piersi lekarz na bieżąco kontroluje na ekranie USG.