Specjaliści

doktor piotr bednarski

Dr n. med.Piotr Bednarski - chirurg ogólny

Specjalista chirurg z 25 letnią praktyką. Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę i doświadczenie zawodowe z zakresu leczenia raka piersi zdobywał w wielu osrodkach w Polsce i za granicą m.in. Nicei, Hadze, Hamburgu i w Berlinie. Członek Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów ds. ustalenia standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi. Szkoli wielu lekarzy w Polsce w zakresie biopsji mammotomicznej. Pomysłodawca i przewodniczący zespołu ds. Wczesnej Diagnostyki Raka Piersi w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Członek wielu towarzystw naukowych i zawodowych m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology (ESSO), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań USG. W swojej pracy zawodowej szczególnie zainteresowany małoinwazyjnymi metodami diagnostyki i leczenia raka piersi.

Dr Lidia Bednarska - dermatolog

Specjalista dermatolog – wenerolog z 20-to letnią praktyką, doświadczenie zawodowe zdobywała w klinikach dermatologicznych oraz ośrodkach dermatologii estetycznej m.in. w Łodzi.

Dr Piotr Szymik - ortopeda

Śląska Akademia Medyczna w Katowicach Wydział Lekarski w Zabrzu – rok ukończenia 2004. Rezydentura z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Licencja Lekarska PZPN – nr 000084, od 2008r lekarz Reprezentacji Polski U-17, U-19 oraz „A” Kobiet w Piłce Nożnej, następnie Reprezentacji Polski U-19, U-21 oraz „ A” Piłki Halowej Mężczyzn, obecnie lekarz klubowy GKS GieKSa Katowice – I Liga. członek : Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Polskie Towarzystwo Mięśni, Ścięgien i Więzadeł. Specjalizacja w terapii dostawowej : -kwas  hialuronowy 1 lub 2 fazowy, -kolagen w iniekcjach, -polinukleotydy o udowodnionym działaniu w osteoartrozie stawów, -wielocukry pod postacią Sorbitolu w mieszance z HA, -iniekcje dostawowe pod kontrolą USG co zapewnia każdorazowo właściwe podanie leku do wnętrza jamy stawowej, zmniejsza ilość powikłań spowodowanych podaniem preparatów do błony maziowej, czy uszkodzenia innych elementów stawu.

Dr Anna Piętka-Rzycka - specjalista chorób wewnętrznych

Ukończyła wydział lekarski w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej . Tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych uzyskała pracując w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych o profilu endokrynologicznym Śląskiej Akademii Medycznej. Od 2011r pracuje na Oddziale Endokrynologii w Piekarach Śląskich. Jest w trakcie specjalizacji z endokrynologii oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologii, brała udział w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych z zakresu endokrynologii. Obecnie nadal poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach z zakresu endokrynologii. Udziela porad z zakresu endokrynologii dorosłych , wykonuje badanie usg.