Poradnia profilaktyki chorób piersi i sutka Warszawa

Nasza poradnia prowadzi nowoczesną diagnostykę oraz innowacyjne leczenie chorób piersi. Wykonujemy badania takie jak: kliniczne, ultrasonograficzne (USG), mammografię, biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC), cytologię oraz diagnostykę mikrobiologiczną. Jeżeli zostanie stwierdzony guz piersi, pacjentka może skorzystać z dalszych badań.

Biopsja mammotomiczna

Jedno z najnowocześniejszych badań służących do diagnostyki powstałych zmian, można wykonać w zaledwie kilkanaście minut. Przy pomocy niewielkiego nakłucia pobierane jest kilka fragmentów zmienionej tkanki do dalszej diagnostyki histopatologicznej. Wykonywana jest w przypadku niewielkich zmian o wielkości do 2 cm uwidocznionych w badaniach ultrasonograficznych (mammografii lub USG), lecz nie wyczuwalnych palpacyjnie. Po wykonaniu zabiegu nie jest wymagane założenie szwów, a pacjentce pozostaje jedynie niewielka blizna.

Otwarta biopsja chirurgiczna

W przypadku wykrycia zmian w piersi niezbędne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii. Leczenie może zostać ustalone dopiero wtedy, kiedy mamy pełną informację odnośnie do jej stopnia oraz ewentualnej złośliwości. Badanie histopatologiczne jest niezbędne, aby wprowadzić terapię i podjąć decyzję odnośnie do dalszego leczenia. Aktualnie biopsja jest jedynym precyzyjnym sposobem na diagnozowanie wszelkiego rodzaju zmian w piersiach. Badanie otwarte wykonywane jest przy pomocy noża chirurgicznego bądź innego narzędzia, które umożliwia pobranie zmienionej chorobowo tkanki. W zależności od potrzeb może być wykonana na dwa sposoby. W pierwszym wypadku jest to biopsja wycinkowa, która polega na pobraniu fragmentu guza. W drugim wypadku jest ona wycięciowa i charakteryzuje się całkowitym usunięciem zmiany. Podczas wykonywania zabiegu następuje przecięcie skóry nad guzkiem. Lekarz usuwa go wraz z marginesem otaczającej go tkanki zdrowej. Aktualnie poleca się, aby w przypadku każdej kobiety po 30 roku życia, u której wykryto patologiczne zmiany, dążono do ich usunięcia. Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie i podjęta terapia jest ściśle uzależniona od wyników wszystkich badań oraz ogólnego stanu zdrowia pacjentki.

Pełny zakres leczenia onkologicznego raka piersi

W naszym ośrodku uzyskasz pełen zakres leczenie onkologicznego raka piersi. Naszym celem jest stworzenie terapii, która będzie jak najskuteczniejsza, a jednocześnie dawała największe szanse na wyleczenie. Do każdej pacjentki podchodzimy indywidualnie oraz z dbałością o zachowanie maksymalnego komfortu.


Przejdź do kolejnej kategorii - Poradnia dermatologiczna