Pracownia USG

Ultrasonografia to podstawowe, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, niezbędne w prawidłowej diagnostyce chorób tkanek, naczyń oraz narządów wewnętrznych. Ultrasonografię wykorzystuje się też powszechnie w badaniach prenatalnych. Badanie ultradźwiękami jest bezpieczne – może być przeprowadzone u kobiet w ciąży, nie wpływając na stan płodu. Dzięki nowoczesnym aparatom do ultrasonografii możemy uzyskać wiarygodny obraz wybranych narządów wewnętrznych – zarówno w trybie 2D, jak i 3D (obraz trójwymiarowy).

Sprzęt najnowszej generacji

W klinice Medycyna Dąb działa pracownia ultrasonograficzna wyposażona w najnowszy sprzęt cyfrowy marki HITACHI. Kluczowe zalety aparatu USG, wykorzystywanego w naszej pracowni to:

  • głowice, umożliwiające obrazowanie 2D i 3D (w tym obrazowanie w czasie rzeczywistym foursight 3D),
  • opcja Dopplera przepływów naczyniowych i tkankowych,
  • możliwość szerokiej diagnostyki chorób układu krwionośnego,
  • prezentacja przestronnych i precyzyjnych kolorowych zdjęć, będących podstawą diagnostyki wielu chorób.

Na życzenie pacjenta umożliwiamy przekazanie dokumentacji z badań w formie cyfrowej (dowolny nośnik elektroniczny) – istnieje możliwość wygodnego odtworzenia procedury diagnostycznej.

USG – zakres badań

W pracowni USG kliniki Medycyna Dąb wykonujemy ultrasonografię:

  • piersi

USG w profilaktyce nowotworów

Badanie ultrasonograficzne jest niezwykle pomocne w profilaktyce różnego typu nowotworów, w tym m.in. raka piersi. Sonomammografia – czyli USG piersi – to bezbolesne, nieinwazyjne badanie, będące uzupełnieniem mammografii i pozwalające dokładnie określić wielkość zmiany chorobowej, znajdującej się w gruczole piersiowym. Regularne wykonywanie USG piersi (kobiety 30-50 lat: profilaktycznie co 2 lata) – połączone z samobadaniem i mammografią – to niezbędny element profilaktyki nowotworów piersi, pozwalający na wczesne wykrycie i wdrożenie leczenia zmiany chorobowej.


Przejdź do kolejnej kategorii - Poradnia chirurgii naczyniowej