Medycyna Dąb

Medycyna Dąb
Katowice

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek - Piątek

08.00 - 18.00

Medycyna Dąb
Warszawa

Rejestracja telefoniczna

Poniedziałek - Piątek

08.00 - 18.00

Dr n. med. Piotr Bednarski

SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ

Specjalizuje się w diagnostyce i chorobach piersi. Wiedzę i doświadczenie zawodowe z zakresu leczenia raka piersi zdobywał w wielu ośrodkach w Polsce i za granicą m.in. Nicei, Hadze, Mediolanie, Hamburgu i Berlinie. Członek Ogólnopolskiego Zespołu Ekspertów ds. ustalenia standardów biopsji mammotomicznej i diagnostyki chorób piersi. Wyszkolił wielu lekarzy w Polsce w zakresie biopsji mammotomicznej.
W swojej pracy zawodowej posługuje się małoinwazyjnymi metodami diagnostyki i leczenia raka piersi.
Autor 37 publikacji naukowych, wieloletni nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Członek wielu towarzystw naukowych i zawodowych m.in. Towarzystwa Chirurgów Polskich, European Society of Surgical Oncology (ESSO), posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego w zakresie badań USG, laureat wielu nagród i wyróżnień.

Medycyna Dąb

DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB PIERSI

Medycyna Dąb to nowoczesne i wyspecjalizowane kliniki stworzone z pasji, aby kompleksowo pomagać kobietom w ich problemach związanych z chorobami piersi.

Dzięki zaufaniu tysięcy kobiet Medycyna Dąb stała się liderem w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu chorób piersi i największym prywatnym ośrodkiem wyspecjalizowanym w tej dziedzinie.

Już od wielu lat w naszych klinikach w Katowicach oraz w Warszawie leczymy kobiety z całej Polski a także z wielu krajów Europy, również z tak odległych miejsc jak USA, Australia czy Dubai.

Najważniejsza jest dla nas szybka i profesjonalna diagnostyka, pozwalająca na wykrycie wszelkiego rodzaju zmian patologicznych piersi w początkowej fazie, aby maksymalnie zwiększyć szansę na całkowite wyleczenie. U pacjentek, u których zostały wykryte takie choroby jak ból piersi, guz piersi, gruczolak, gruczolakowłókniak, włókniak, torbiele oraz rak piersi, oferujemy taki rodzaj terapii, który może przynieść najlepsze efekty.

Wszystkie podejmowane działania są na bieżąco konsultowane z naszymi pacjentkami, aby mogły czynnie uczestniczyć w procesie leczenia, co zdecydowanie zwiększa szansę na całkowity powrót do zdrowia.

Aktualności na blogu

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym.
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym.
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym.
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym.
Zadowolone kobiety w kontroli
Biopsje mammotomiczne
Bezpieczne pacjentki onkologiczne

Aparatura Super Premium

JAKOŚĆ MA DECYDUJĄCE ZNACZENIE

W klinikach Medycyna Dąb Warszawa, Katowice wykonujemy USG piersi wykorzystując najnowszy sprzęt cyfrowy marki HITACHI.
Inwestujemy w unikalne w skali kraju aparaty USG i sprzęt diagnostyczny, ponieważ to inwestycja w Wasze zdrowie.
Badanie piersi wykonane w naszych klinikach to pewność wyniku i związane z tym bezpieczeństwo zdrowia i komfort okresowych kontroli.

Zalety naszych aparatów USG Hitachi Arietta 750 dedykowanych do badań USG piersi to:

  • superprecyzyjny obraz z dokładnością do 0,1mm, najnowocześniejsze głowice ultrasonograficzne wykonane z japońską perfekcją i wykorzystujące zaawansowane technologie
  • Elastografia czyli ocena twardości tkanek guza z wyjątkową precyzją pozwala na odróżnienie guzka łagodnego piersi od raka
  • obrazowanie mikroprzepływów (DFI) oraz opcja Dopplera przepływów naczyniowych w badanym guzie (im więcej naczyń tym bardziej podejrzana zmiana)
  • prezentacja przestronnych i precyzyjnych kolorowych zdjęć, będących podstawą diagnostyki guzów piersi

Mammotomia

BIOPSJA MAMMOTOMICZNA PIERSI

Ponad 15 lat temu jako pierwszy ośrodek w Polsce zaoferowaliśmy naszym pacjentkom możliwość wykonania prywatnie zabiegu biopsji mammotomicznej. Od tego czasu zaufało nam tysiące kobiet a Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi Medycyna Dąb w mieście Warszawa i Katowice stał się liderem także w ilości wykonanych mammotomii.
Mammotomia to najnowocześniejsza i najbardziej precyzyjna technika diagnostyczna, ale też z powodzeniem stosujemy ją do całkowitego usuwania guzków piersi, z zachowaniem bezpiecznego marginesu zdrowych tkanek.
Biopsja mammotomiczna jest często jedyną metodą diagnostyki lub leczenia kobiet z protezami piersi, ponieważ ryzyko uszkodzenia protezy jest znikome.
Mammotomia jest bezbolesnym zabiegiem polegającym na wycięciu całego guza piersi lub pobraniu wycinków z guza w celu diagnostyki.

Biopsja mammotomiczna ma same zalety, w komfortowy i właściwie bezstresowy sposób pozbywamy się guzka piersi w całości, ale niestety ma jedno ograniczenie – wielkość guzka, czyli maksymalnie 2cm. Nie zwlekaj aż guz urośnie, bo wtedy zostanie Ci tylko cięcie i operacja.

Zanim zdecydujesz się na biopsję mammotomiczną w innym ośrodku upewnij się, że zmiana łagodna będzie usunięta w całości!

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Odtwórz wideo

Medycyna Dąb
Katowice

Rejestracja telefoniczna czynna od godziny 8:00 do 18:00

Medycyna Dąb
Warszawa

Rejestracja telefoniczna czynna od godziny 8:00 do 18:00